Scroll Top

Reacties op documentaire Klem aan de kade

De documentaire Klem aan de kade, over woonbootbewoners die plaats moeten maken voor Amstel Business Park Zuid, heeft veel losgemaakt. Een overzicht van de reacties.

Gemeente reageert op documentaire Klem aan de kade

In het Weekblad voor Ouder-Amstel zegt de gemeente Ouder-Amstel dat het de ontwikkelingen in het gebied aan de Duivendrechtsevaart ‘hand in hand wil laten gaan met zorg voor de mensen die er nu leven’. De gemeente laat weten niet van plan te zijn de bewoners zomaar weg te sturen. ‘Het is een aangrijpende uitzending geworden die een helder beeld geeft van hoe de woonbootbewoners aan de Duivendrechtsevaart zich door de gemeente Ouder-Amstel behandeld voelen’, aldus de gemeente. ‘De onzekerheid over hun situatie leidt tot stress, onmacht en boosheid.’

Er is volgens de gemeente geen sprake van gedwongen vertrek. ‘Er is nooit sprake van geweest, noch zal het in de toekomst gebeuren, dat bewoners zomaar op straat komen te staan. Vooral niet als mensen daar al decennia wonen. We zijn hard op zoek naar oplossingen in deze complexe situatie.’

Toch zal ook een deel van de woonboten op termijn moeten gaan verdwijnen, omdat het gebied ontwikkeld moet worden. ‘Voor de bewoners van die plekken zoeken we samen met de gemeente Amsterdam en de ontwikkelende partijen naar een alternatief: een andere ligplaats, financiële compensatie of een woning in plaats van een woonboot. Ouder-Amstel vindt de ontwikkelingen in het gebied gewenst, maar dat moet wel hand in hand gaan met zorg voor de mensen die er nu leven.’

Lees meer in het Weekblad voor Ouder-Amstel 

Reacties in media

Parool  |  Woonbootbewoners willen blijven

ParoolHet woonbootje dobbert al vijftig jaar in onzekerheid

NRCKlem aan de kade: woonboten moeten wijken voor ‘Manhattan van Amsterdam’

VolkskrantKlem aan de kade is zo’n documentaire die je naar je opstandshooivork doet grijpen

Kijk de documentaire hier terug

Beeld: persbeeldbank KRO-NCRV