Scroll Top

Documentaire over strijd woonbootbewoners vs. Stadsregio Amsterdam

De documentaire Klem aan de kade volgt drie jaar lang de strijd van Amsterdamse woonbootbewoners die hun huis dreigen kwijt te raken.

Woonbootbewoners aan de rand van Amsterdam krijgen na een halve eeuw te horen dat ze het veld moeten ruimen voor grote investeerders die staan te trappelen om een gebied in de kleine gemeente Ouder-Amstel aan de rand van Amsterdam tot ontwikkeling te brengen.

De economische belangen zijn groot, hotels springen er letterlijk uit de grond. De bewoners weigeren te vertrekken en komen in opstand.

Filmmakers Esther Janmaat en Olaf Schuur volgden ruim drie jaar lang bewoners van de woonarken die na een halve eeuw hun ligplaats dreigen kwijt te raken door juridische procedures en gesteggel tussen de gemeentes Ouder-Amstel en Amsterdam.

De bewoners begrijpen niet dat de gemeente hun belangen niet in het minst erkent. Ze hebben hypotheken op basis van toezeggingen van de gemeente die hun situatie al 50 jaar gedoogd en onlangs nog heeft gelegaliseerd.

KRO-NCRV 2Doc: Klem aan de kade
maandag 18 februari om 20.55 uur op NPO 2

Kijk de documentaire hier terug

Meer informatie

KRO-NCRV aankondiging
Gemeente Amsterdam (eigenaar van het gebied en het water)
Gemeente Ouder-Amstel (bestuurlijk verantwoordelijk)
Ouder bericht van AT5

Kopfoto: persbeeldbank KRO-NCRV