Scroll Top

Duurzame Woonbotendag en WoonbotenRoute Amsterdam

Tijdens de eerste duurzame woonbotenroute waren er naast interessante presentaties ook een aantal woonbootbewoners die hun ervaringen met verduurzamen deelden.

Begin november 2019 was de eerste duurzame woonbotenroute een feit. In het kader van de Nationale Duurzame HuizenRoute besloten woonbootbewoners Sander Rutten, Bob van Wely en Rik Hartog in Amsterdam voor het eerst ook woonboten bij de route te betrekken. En dat niet alleen, woonbootbewoners konden ook vooraf een bijeenkomst bezoeken waar informatieve presentaties werden gegeven.

Met zo’n honderd belangstellenden was deze eerste bijeenkomst een groot succes.

Sprekers van de gemeente, Schoonschip, Grachten van Smaragd, 02025 en Amsterdam Smart City hielden interessante presentaties. Daarnaast vertelden ook een aantal woonbootbewoners over hun ervaringen met verduurzamen. Pikant detail is dat bij de verduurzaming in Amsterdam woonbootbewoners voorop lopen. Wie op de landelijke website kijkt, vindt daar ook de Amsterdamse woonboten.

Lees hier het verslag.

Nuttige en interessante
links & presentaties van de Duurzame woonbootdag 2 november 2019

Voorbeeld van verduurzaming:
Van zeewaardig schip tot een behaaglijk huis en duurzame woning.

Verslag duurzame woonbotenroute in Oost